pokaż menu          

Modlitwa

słowa: Bogdan Loebl
muzyka: Tadeusz Nalepa
(z repertuaru zespołu „Breakout”)
a

Wysłuchaj …

d                                             a   

Do …

 d                                                            a       

Ty …

e              d                           a    

Lecz …

 

 

Do …

Bo …

Więc …

Daj …

 

Wystarczy, …

Wystarczy …

A …

Więc …

 

Do …

Czy …

Raz …

Daj …

 

Już …

Bo …

Więc …

Daj …

 

A …

To …

Tę …

Spraw …

Breakout - Modlitwa


Tadeusz Nalepa (ur. 26 sierpnia 1943 w Zgłobniu, zm. 4 marca 2007 w Warszawie) – polski kompozytor, gitarzysta, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów.
Ukończył szkołę muzyczną w Rzeszowie w klasach skrzypiec, klarnetu i kontrabasu. Dostał wyróżnienie w kategorii duetów na II „Festiwalu Młodych Talentów” w Szczecinie w roku 1963 wraz z Mirą Kubasińską, jego późniejszą żoną.
W 1965 roku założył grupę Blackout. Początkowo wraz z zespołem wykonywał standardy
z repertuaru The Beatles i The Rolling Stones a z czasem zaczął komponować muzykę do tekstów poety Bogdana Loebla. Pierwszy koncert zespołu odbył się 3 września 1965 r.
w rzeszowskim klubie „Łącznościowiec”. Tadeusz Nalepa nagrał z tym zespołem płytę długogrającą Blackout oraz sześć mniejszych wydawnictw. Zespół istniał do końca roku 1967.
W 1968 roku założył grupę Breakout. Zespół istniał 13 lat i nagrał 10 płyt. W 1982 zadebiutował jako solista w Hali „Gwardii” w Warszawie w koncercie „Rock-Blok”. W 1982 nagrał płytę dla Izabeli Trojanowskiej. W 1983 tworzył się regularny skład grupy współtowarzyszącej, w jej skład weszli (poza T. Nalepą): Ryszard Olesiński (gitara), Andrzej Nowak (gitara), Bogdan Kowalewski (gitara basowa), Marek Surzyn (perkusja). W tym składzie grał do 1983. 25 maja 1985 roku Tadeusz Nalepa reaktywował zespół Breakout
z okazji dwudziestolecia swojej działalności scenicznej.
W 1986 pismo „Jazz Forum” (ankieta) przyznało mu tytuł najlepszego:
  • muzyka
  • kompozytora
  • gitarzysty
Wraz z innymi laureatami tego plebiscytu wziął udział w koncertach Blues/Rock Top '86. Nawiązał owocną współpracę z zespołem Dżem, z którym nagrał płytę Numero Uno.
W 1988, po występach za granicą, wydał podwójny album To mój blues, zawierający nagrania z lat 1982-1988. Od 1993 występował z formacją Nalepa-Breakout i z tym zespołem nagrał płytę Jesteś w piekle. W tym samym roku został laureatem nagrody im.Marii Jurkowskiej, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia.
Kolejne płyty - jako Tadeusz Nalepa - nagrywał z różnymi składami. Ostatnią jest płyta DVD (jedyna w dyskografii Tadeusza Nalepy) z 2006 roku 60 urodziny z zapisem koncertu, który odbył się 22 listopada 2003 roku w Rzeszowie, w Hali na Podpromiu. Płyta została także wydana w rozszerzonej edycji jako DVD+CD.
W 2003 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
W ostatnich latach życia poważnie chorował. Między innymi ze względu na niewydolność nerek był dializowany a w 1992 miał przeszczepioną nerkę. Zmarł 4 marca 2007 w wyniku ciężkiej choroby nerek.
Tadeusz Nalepa został pochowany dnia 12 marca 2007 na Cmentarzu Powązkowskim
w Warszawie.

Bogdan Loebl (ur. 2 maja 1932 w Nowosielicy koło Stanisławowa) – polski poeta, prozaik, publicysta, autor słuchowisk oraz tekstów piosenek bluesowych.
Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w 1956 na łamach tygodnika "Życie Literackie" jako poeta. W latach 1959–1961 przebywał w Opolu, w latach 1961–1963 we Wrocławiu, a w latach 1964–1966 w Rzeszowie. Od 1966 mieszka w Warszawie. W 1963 otrzymał nagrodę Peleryny za tom "Pozapromienne".
Bogdan Loebl jest również autor tekstów piosenek, pisanych dla takich wykonawców jak: Włodzimierz Nahorny, Blackout, Breakout,Niebiesko Czarni, Dżem, Krzysztof Cugowski, Nocna Zmiana Bluesa, Stan Borys, Zdrowa Woda, Edward Hulewicz, Grzegorz Markowskioraz Stare Dobre Małżeństwo.
W 1963 otrzymał nagrodę Peleryny za tom "Pozapromienne".
 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę