Pamelo żegnaj
(z repertuaru „Tercetu Egzotycznego”)
parlando:
Słyszysz, …
… G C
niebo …
C d
Ukochany, …
G C C7
odejdziemy, …
F G7 C
Za …
C G
dla …
C d
przyślę …
G G7 C
odnajdziemy …
parlando:
Już …
i …
Księżyc …
niech …
Chociaż …
mów …
Za …
dla …
przyślę …
odnajdziemy …
Ref. …
Tercet Egzotyczny - Pamelo żegnaj
Pamelo zegnaj 2010 Tercet Egzotyczny oraz Profesor Jan Miodek TVP Wroclaw RiP MaKaRoN
Pamelo żegnaj - Tercet Egzotyczny
Pamelo żegnaj – piosenka polskiego zespołu muzycznego Tercet Egzotyczny, jeden
z najbardziej znanych ich utworów. Został nagrany w kwietniu 1966 i w tym samym roku pojawił się na pierwszej płycie zespołu, zatytułowanej Tercet Egzotyczny. Autorem muzyki do piosenki był Zbigniew Dziewiątkowski, a autorem tekstu Mirosław Łebkowski.
Piosenka wykorzystywana była w kilku filmach: Ciało z 2003 roku, Wojaczek (1999),
w serialu Łowicki łącznik - Bank nie z tej ziemi (1994) i Chciałbym cię zgubić (1979).
Mirosław Łebkowski (ur. 9 września 1922 r. w Częstochowie, zm. 22 marca 2010 r. w Warszawie) – polski pisarz, tłumacz i autor tekstów piosenek.
W czasie wojny żołnierz Armii Krajowej "jodła", szef referatu "N" obwodu Opatów, więzień obozów koncentracyjnych: Auschwitz-Birkenau(gdzie zadebiutował anonimowo jako twórca piosenek), Buchenwald, Dora, Ravensbrück. Po zakończeniu wojny studiował w SGH w Warszawie. Zajmował się głównie pracą twórczą oraz społeczną - przez szereg lat we władzach ZAIKS-u (1952-74) oraz ZAKR-u, były sekretarz generalny tego stowarzyszenia. Autor sztuk scenicznych, m.in. "Gość z kosmosu", musicalu "Turniej w Rio Marasco" (muz.Jerzy Walden), libretta operetki "Melodia miłości" (muz. Edward Olearczyk). Napisał także nowe libretta oper (wspólnie z St. Wernerem), m.in. "Wesołe kumoszki z Windsoru" (O. Nicolai), "Tannhäuser" (R. Wagnera), widowiska estradowe dla wojska (wsp. z S. Wernerem), m.in. "Wchodzimy w lata siedemdziesiąte", widowiska lalkowe (wsp. z S. Wernerem), m.in. "O kołku w płocie", pieśni i piosenki. Laureat III nagrody za pieśni na I Festiwalu Muzyki Polskiej oraz I nagrody za tekst piosenki ("Powracali trzej chłopcy") w konkursie przed V Światowym Festiwalem Młodzieży i Studentów w 1955 roku.
Jego piosenki zdobywały Złote (pięciokrotnie) i Srebrne Pierścienie na Festiwalach Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, dwie nagrody Ministerstwa Obrony Narodowej, a także wiele innych nagród i wyróżnień na festiwalach i konkursach. Pisał często w spółkach, najczęściej z S. Wernerem (od 1966 r. pod stałym wspólnym pseudonimem autorskim "Stamir").
Pisał piosenki m.in. dla Tercetu Egzotycznego i Violetty Villas.
Pochowany 1 kwietnia 2010 r. w Panteonie Żołnierzy Polski Walczącej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.
Zbigniew Dziewiątkowski (ur.1931 zm. 14 stycznia 2002 we Wrocławiu) – polski wokalista,muzyk, kompozytor i instrumentalista, autor tekstów piosenek do filmów, współtwórca Tercetu Egzotycznego.
Występował z Zespołem Pieśni i Tańca Śląskiego Okręgu Wojskowego i chórze Rozgłośni Wrocławskiej Polskiego Radia pod dyrekcją Edmunda Kajdasza. W 1958 roku wspólnie z Witoldem Antkowiakiem założyli "Duet Egzotyczny" Współtwórca Tercetu Egzotycznego, który powstał w 1963 roku we Wrocławiu. Mąż Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej z którą ma dwie córki: Annę Dziewiątkowską- Trębską i Katarzynę Dziewiątkowską-Mleczko.